RetroAge Artykuł, Okolicznościowy Panowie (i Panie)! Pijemy trzynasty raz
ArtykułOkolicznościowy

Panowie (i Panie)! Pijemy trzynasty raz

Loading

O pechowej trzynastce, zwijaniu interesu, kolegach oraz prosiakach słów admina kilka.

Po raz trzynasty przeżywamy radosną chwilę urodzin naszego ulubionego retro-growego serwisu. Trzynastka, trzynastka, pechowa trzynastka? Zdając (dawno temu) maturę ustną z języka polskiego oraz matematyki dwukrotnie wylosowałem zestaw pytań numer 13. Myślę, że oceny 5 oraz 5 dokładnie odzwierciedlają mój stosunek do pechowości tejże liczby. Mimo iż rok temu dość pesymistycznie podchodziłem do możliwości przeżywania razem z wami dzisiejszego dnia, dzięki Wam dziś z dużym optymizmem patrzę w kierunku kolejnych rocznic.

Jak wyglądał ubiegły rok na tle poprzedniego?

Opublikowaliśmy 38 tekstów przy 40 rok wcześniej. Zrecenzowaliśmy 22 gry – rok wcześniej 23. Opublikowaliśmy 10 artykułów przy 7 przez 12 urodzinami. Nie udało nam się opisać żadnej nowej (ani starej) konsoli do gier, rok wcześniej stworzyliśmy 2 takie opisy. Spadła też o połowę liczba opisanych akcesoriów – do liczby 1. Mniej też „imprezowaliśmy” – 5 relacji w retro wydarzeń przy 6 rok wcześniej.

Jak widać, po za artykułami wszystkiego było trochę mniej. Skąd więc mój optymizm? Subiektywnie uważam, że nasze teksty są coraz lepszej jakości, poprawia się zarówno warsztat pisarski jak i też zwracamy większą uwagę na różnorodność w tematyce pisanych artykułów.

Dużo bardziej jestem także zadowolony z oglądalności ubiegłorocznych tekstów.  Przy okazji 12 urodzin przytoczyłem w tej materii następujące dane:

1. Na progu rewolucji część pierwsza – 512 odsłon

2. 80’s Overdrive – 169 odsłon

3. PSOne LCD Screen – 163 odsłony.

Natomiast w tym roku, sytuacja na podium jest już bardziej wyrównana:

1. tbxx’a po konsolach mniej i bardziej egzotycznych mały przewodnik- 451 odsłon

2. Na progu rewolucji część 2 – 393 odsłony

3. Grę napiszę sobie – 350 odsłon

42,1% opublikowanych wpisów nie przekroczyło 100 odsłon, rok wcześniej współczynnik ten wyniósł 42,5%.

Kilka moich tekstów w celach reklamowych opublikowałem jako blogi na „ppe” – trzy z nich wylądowały na stronie głównej, z czego dwa otrzymały złoty medal „blog dnia” a jeden srebrny medal.

Kolejne podium to aktywność redaktorów pod względem ilości napisanych tekstów. W ubiegłym roku wyglądało tak:

1. ramzes64, tbxx

2. Jedah, kolo, Stroms

3. Axi0maT

Przez ostatni rok nastąpiły pewne przetasowania:

  1. tbxx
  2. Jedah, kolo
  3. StormS

Udało nam się reaktywować nagrodę „Złoty Pixel” za najlepsze teksty ubiegłego roku kalendarzowego, a ich autorzy otrzymali nagrody rzeczowe. Jeszcze raz chciałbym serdecznie pogratulować redaktorom Jedah oraz kolo.

Rok wcześniej narzekałem także na stan finansów naszego serwisu – 2 lata temu nie udało nam się zebrać wystarczającej kwoty na opłatę za serwer oraz domenę. Rok temu przeszliście samych siebie – gorąco dziękuję Wam za hojne serducha, gdyż dzięki zebranej kwocie mimo sporej podwyżki opłat, możemy zapewnić sobie kolejny rok spokoju. W związku z czym poza tym co otrzymujemy od Was za pośrednictwem Patronite, specjalnej zbiórki nie będzie – jeśli jednak ktoś czuję potrzebę takiego jednorazowego wsparcia RetroAge, numer konta można znaleźć w menu „Skarbonka”.

Do zobaczenia przez kolejny rok!

Autor

Komentarze

  1. Sto lat moj najulubienszy serwisie 🙂 Czas leci, a retroage wciaz w zasadzie bezkonkurencyjne jesli chodzi o baze wiedzy gier retro w polskim internecie. Oby pozostalo tak na zawsze. Od siebie dorzucam tez gratulacje dla wszystkich ktorzy przyczynili sie do tego ze w serwisie wciaz pojawiaja sie nowe tresci – to dzieki Wam stronka wciaz jeszcze funkcjonuje!
    Odpowiedz

  2. Muszę przyznać, że przez ostatnie kilka lat rzadziej tu zaglądam ze względu na notoryczny brak czasu (na cokolwiek). Gratuluję wszystkim, którzy ten serwis tworzą. Bo naprawdę jest to jedyna taka ostoja w dzisiejszych czasach w Polskim internecie. Świetne artykuły, recenzje. Mam nadzieję, że przetrwa to długie lata. Sam się też nie raz zbieram za pisanie (ze zbieractwa zostało mi tylko zbieranie gier na PSP i PS4) więc i może kiedyś się przełamię i coś napiszę… Zdrowia wszystkim i… więcej czasu na to nasze hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.