Super Trench Attack

PC Windows

Utworzono: 17 września 2020
Autor: kolo
Odsłon:

66

Zdradziecka Czarna armia dokonała desantu na piękne plaże kontrolowane przez naszą dzielną Zieloną armię, niestety heroiczny wysiłek obrońców nie zdołał powstrzymać straszliwej machiny wojennej Czarnych. Dołącz do armii już dziś i pomóż chronić nasz piękny kraj!

 

Super Trench Attack jest jedną z tysięcy gier niezależnych mocno inspirujących się trzecią i czwartą generacją konsol, jednak w przeciwieństwie do większości z nich nie skupia się wyłącznie na retro-estetyce lub stworzeniu gry jak najbardziej pasującej do starych realiów zamiast tego stawiając raczej na coś pomiędzy współczesną interpretacją starych gier a ich parodią.

Pod względem rozgrywki gra układa się gdzieś pomiędzy Cannon Fodder a prostszymi izometrycznymi strzelankami z dodatkiem prostych i moim zdaniem zupełnie niepotrzebnych elementów rozwoju postaci oraz okazjonalnymi celowniczkowymi odskoczniami. W trakcie gry przyjdzie nam walczyć z setkami przeciwników dzielących się na kilkanaście typów: ludźmi z różnym uzbrojeniem i opancerzeniem, tresowane małpy uzbrojone w noże, psy bojowe i różnego typu pojazdy opancerzone. W walce polegać możemy na pułapkach, granatach, pistolecie, karabinie oraz Ziomusiu uratowanym z wrogiego magazynu z czasopismami pornograficznymi, warto jednak pamiętać że wojska nie stać na coś więcej niż podstawowe wyposażenie swoich świeżych rekrutów więc dość szybko musimy dozbrajać się w obozowych sklepikach lub liczyć na szczęście i zdobyczne wyposażenie.

Nie będę owijał w bawełnę, rozgrywka bawi tylko w niewielkich dawkach a i wtedy jest co najwyżej akceptowalna - przejście gry zajmuje góra kilka godzin pomimo tego wciąż bywała nużąca, to co utrzymywało mnie przy Super Trench Attack to dość prostackie i zwariowane poczucie humoru które wręcz wylewa się z tej gry na każdym kroku, a czasem nawet częściej, całkowicie rozbrajają mnie animacje po "zgonie" i w trakcie wczytywania gry, przeciwnicy co jakiś czas wykrzykują "poddajemy się", albo "przybywamy w pokoju" w trakcie prucia do nas z karabinów, od czasu do czasu spotykamy także niedobitki armii Zielonych w przeróżnych zabawnych sytuacjach, a i sam Rekrut którym sterujemy od czasu do czasu podzieli się zabawnym komentarzem o obecnej sytuacji.

 

Pod względem graficznym Super Trench Attack nie wyróżnia się znacząco na tle większości innych gier niezależnych, postaci narysowane są dość koślawo, a animacje bywają dziwaczne, jednak w pewnym stopniu dodaje to tylko grze uroku, nieźle prezentuje się aktywny cykl dobowy i pogodowy, kiedy nic nie widać można doświetlać sobie otoczenie stacjonarnymi lampami lub strzelając co jakiś czas z broni palnej - całkiem ciekawe rozwiązanie jak na tak prostą produkcję.

Udźwiękowienie jest i nie przeszkadza, w zasadzie to wszystko co jestem w stanie o nim powiedzieć - nie wyróżnia się w znaczny sposób od innych gier utrzymywanych w podobnej stylistyce.

 

Podsumowując Super Trench Attack nie jest ani szczególnie dobra, ani szczególnie zła, nie jest szczególnie krótka ani tym bardziej długa, jest jednak zdecydowanie zabawna i śmiesznie tania - regularnie ląduje na przecenie poniżej 2zł na Steam, jeśli macie Switcha w 2020 gra miała tam swoją premierę w wersji cyfrowej i limitowanej edycji pudełkowej. Od siebie dodam tylko tyle że twórcy gry - Retro Army Limited to jeden z moich pewniaków jeśli chodzi o kupowanie gier na Steam - nawet jeśli nie podejdzie mi rozgrywka to trochę się pośmieję, a ich gry są tak tanie że zdecydowanie nie będę żałował wydanych pieniędzy.

 

Ocena ogólna 5.7

Autor: kolo

Grafika 60%

Dźwięk 50%

Grywalność 60%

2 komentarzy dla “Super Trench Attack

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie