RetroAge Recenzja, Game Boy Street Fighter II
RecenzjaGame Boy

Street Fighter II

Loading

Seria Street Fighter jest chyba znana każdemu graczowi. W Street Fighter 2 zagrywałem się całymi dniami na Amidze 600, a było to jakiś czas temu. Gra dostępna jest na wielu platformach (m.in. Sega Mega Drive, automaty, PC, Super NES itd.) w tym także i na konsoli Game Boy, chodź wydana na nią została stosunkowo późno.

W menu głównym do dyspozycji mamy różne typy gry (normal, survival) oraz opcje. Street Fighter 2 umożliwia także grę we dwie osoby przy dwóch konsolach połączonych ze sobą kablem.

Zostałem niemiło zaskoczony postaciami, które mogłem wybrać. W wersji na GB autorzy gry zrezygnowali z takich wojowników jak E.Honda i Dhalsim, umieszczając za nich postacie, z którymi na innych platformach mogliśmy tylko walczyć. Do wyboru mamy 9 zawodników (Ryu, Blanka, Ken, Guile, Chun-Li, Zangief, a także Balrog, Sagat i M.Bison). Całkowicie z gry wykluczony został Vega. SF2 na konsoli Game Boy przypomina SF2 Champion Edition. Każda z dostępnych postaci posiada swój własny wachlarz ciosów i specjali, wojownicy walczą też różnymi stylami. Zarówno w wersji normal jak i survival do przejścia mamy 9 zawodników. Tak jak to miało miejsce w wersji oryginalnej ostatnią postacią, z która musimy walczyć jest M.Bison. Przykrym elementem gry jest brak jakiegokolwiek zakończenia.
Moduł survival różni się od zwykłej gry tym, że mamy jedną rundę zamiast dwóch, a także brakiem całkowitego odnawiania energii.

Szata graficzna i muzyczna
Grafika jest na przyzwoitym poziomie, tła plansz w mniejszym lub większym stopniu przypominają te, które są na innych platformach. Z postaciami jest już trochę gorzej. Owszem, są one dobrze animowane, poruszają się podczas walki, lecz wyglądają nienaturalnie. W moim odczuciu postacie są odrobinę spłaszczone.
Plusem gry jest różnorodna muzyka, którą usłyszymy na każdej z plansz, a także duża ilość dźwięków wydawanych przez wojowników przy każdym zadaniu ciosu. . W grze usłyszymy także dźwięki po każdym zadanym ciosie i po wykonaniu specjala, lecz są one dosyć mocno ograniczone.

Podsumowanie
Do gry Street Fighter 2 na konsolę Game Boy podchodziłem kilka razy i za każdym razem nie mogłem się do niej przyzwyczaić. Jej grywalność nie jest taka jaka chciałbym aby była. Postacie poruszają się w nienaturalny sposób co jest elementem odpychającym. Komicznie prezentują się skoki, które znacznie odbiegają od oryginału. Trzeba też wspomnieć o usunięciu świetnych przerywników jakimi było niszczenie samochodu czy rozwalanie spadających beczek.
Street Fighter 2 nie należy do tytułów, które należy mieć w swojej kolekcji. Na pewno warto się z nim zapoznać, lecz do MK2 to mu jeszcze dużo brakuje.

Ocena ogólna

Street Fighter II

GAME BOY

Grafika
80%
Dźwięk
80%
Grywalność
50%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.