RetroAge Homebrew, Dreamcast Super Mario War
HomebrewDreamcast

Super Mario War

Loading

HYP! Jako że pierwsza para Retroage zajmuje się głównie HYP! grami na Wii i HYP! portami gier komercyjnych zdecydowałem się HYP! zająć Dreamcastowym portem pecetowego bimberku o nazwie Super Mario War.

Na czym polega gra? Na skakaniu sobie po głowach! No bo jak jak inaczej wyobrażaliście sobie deathmatch w którym wszyscy wcielają się w Mario? W Super Mario War do czterech graczy sterowanych przez ludzi lub komputer ściera się ze sobą w celu zdobycia jak największej ilości punktów, map jest sporo a udostępniony edytor (nie działa w wersji na DC) zapewnie dostęp do dużej ilości różnorodnych poziomów.

Do dyspozycji oddano nam kilka trybów gry:

– fraglimit, typowy deathmatch, zwycięża ten który jako pierwszy zdobędzie określoną ilość fragów

– time limit, deathmatch na czas, wygrywa ten który zdobędzie najwięcej fragów przed końcem czasu

– Mario war, wygrywa ten który jako pierwszy zdobędzie 10 fragów nie przerwanych własnym zgonem, jeśli tak się stanie – zaczyna od początku

– złap kurczaka, kurczak musi utrzymać się przy życiu (zdobywa za to dużo punktów), jeśli zginie zabójca zostaje następnym kurczakiem, tak do czasu aż ktoś zdobędzie wymaganą ilość punktów

– bez limitu, czyli deathmatch beż żadnych zasad czy ograniczeń. Zabawa choć prosta daje ogromną satysfakcję, oczywiście jeśli gramy z żywym przeciwnikiem – boty są niemiłosiernie wkurzające i nudzą, jeśli zbierzesz kilku ludzi przy Dreamcaście to w czytniku nie może zabraknąć SMW. PIP!

Uwaga powyższy tekst dotyczy wersji 1.1, czyli bardzo starej, z tego co wiem najnowsza na Dremcasta to 1.6, niestety miałem problemy z jej uruchomieniem.

Download: Super Mario War

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.