RecenzjaGame Boy

Tetris

Loading

Tetris to tytuł, który zapewnił królewski tron konsoli Game Boy. Jest to także tytuł, który dostępny był wraz z wypuszczeniem konsoli na rynek w 1989 roku.

Gra polega na układaniu spadających z góry ekranu klocków w taki sposób aby w poziomie zapełniły pełny wiersz. Dostępnych jest 7 różnych klocków, które podczas lotu można obracać wciskając klawisz A lub B. Spadanie klocków można przyspieszyć wciskając dół na krzyżaku. Za szybsze opuszczenie otrzymujemy dodatkowe punkty. Maksymalnie możemy ułożyć do 4 pełnych wierszy, które znikają zwiększając nasz wynik. Tetris oferuje dwa typy gry tj. A i B. Typ gry A to tzw. gra wolna. Po wybraniu prędkości spadania klocków (0-9) możemy swobodnie sobie pograć aż do skuchy czyli zablokowania ekranu. Należy też wspomnieć o stale zwiększającej się prędkości spadających klocków wraz ze wzrostem poziomu trudności. W grze B naszym zadaniem jest ułożenie 25 wierszy, po których zobaczyć będzie można animowane wstawki.

Tetris wykorzystała też możliwość konsoli Game Boy do gry we dwie osoby. Oczywiście musimy posiadać 2 konsole Game Boy, 2 kartridże z grą i kabel łączący. Gra na dwóch to walka pomiędzy Mario a Luigim o podium. Mamy możliwość wyboru jednej z trzech dostępnych muzyczek lecących w tle, a także wyboru poziomu trudności. Tetris to prosta i jednocześnie genialna gra przy której można spędzić ogromną ilość czasu. Wielokrotnie miałem tez problem z odzyskaniem konsoli z grą gdy dałem 'na chwilę’ pograć tacie.

Ocena ogólna

Tetris

GAME BOY

Grafika
60%
Dźwięk
60%
Grywalność
90%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.