RetroAge Artykuł, Recenzja The Rescue Expedition – opis wydania
ArtykułRecenzja

The Rescue Expedition – opis wydania

Loading

Fizyczne wydania nowych, oryginalnych, nie będących konwersjami z innych komputerów gier na 8 bitowe Atari należą do rzadkości. Na przestrzeni ostatnich 10 lat udało mi się zdobyć jedynie 4 takie wydawnictwa – oczywiście było ich trochę więcej, jednak nadal nie są to jakieś robiące wrażenie ilości. Tym razem na biurko RetroAge trafia wydana przez Retronics na cartridge gra „The Rescue Expedition”.

Pozycja została wydana w „big box” znanym z pierwszych kolekcjonerskich wydań Retronics, o których pisaliśmy ->tutaj<-

W porównaniu do „starych” wydań dyskietkowych i kasetowych zrezygnowano z dodatkowej obwoluty (z aluminiowymi wstawkami) nakładanej na pudełko właściwe. Opakowanie zewnętrzne (z litej tekstury) nadal charakteryzuje się wysokiej jakości nadrukiem, do którego przyzwyczaiło nas wydawnictwo. W środku standard,białe pudełko z tektury falistej – raczej nic co by szczególnie zwróciło naszą uwagę. Zresztą, i tak najbardziej interesuje nas zawartość, na którą składają się trzy przedmioty:

– cartridge, wykonany poprawnie, pozwalający bez problemu umieścić się w odpowiednim gnieździe komputera. W „sieci” możemy natrafić jednak na niezbyt pochlebną informację o amatorskim wykonaniu obudowy cartridge, a dokładnie o kwestię wystającą z obudowy (pod naklejką) śrubkę łączącą. Z informacji uzyskanych od wydawnictwa, mogę wszystkich chętnych uspokoić, gdyż poruszony problem dotyczy jedynie egzemplarzy testowych/promocyjnych/recenzenckich.

– 110cm grubej liny, która jest jednym z rekwizytów używanych przez bohatera gry. Ponieważ pudełko nie posiada żadnej wytłoczki utrzymującej cartridge, zadanie to dość dobrze spełnia po odpowiednim zawinięciu właśnie ten kolekcjonerski dodatek.

– na koniec zostawiłem sobie najsłabszy element zestawu, czyli drukowaną książeczkę – instrukcję do gry, wobec której najpoważniejszym zarzutem z mojej strony jest użycie zbyt małej (jak dla mnie) czcionki, przez co lektura jest dość męcząca. Drugim problemem jest tłumaczenie instrukcji z języka polskiego na angielski (pudełko, instrukcja oraz gra posiadają teksty jedynie w języku Szekspira), przy którym niestety nie ustrzeżono się błędów (np. możemy przeczytać o „intro scroll” gdzie mamy do czynienia jedynie ze statycznym obrazkiem)

Recenzja samej gry powinna pojawić się już wkrótce. A gdyby ktoś chciał jeszcze zakupić swój egzemplarz – zamówienie należy przesłać na adres zamowienia(małpa)retronics(kropka)eu

Koszt 149PLN+wysyłka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.