RetroAge Artykuł, Varia Trzy gry w które powinieneś zagrać przed Końcem Świata wg StormSa
ArtykułVaria

Trzy gry w które powinieneś zagrać przed Końcem Świata wg StormSa

Loading

Tik, tak, tik, tak. Słyszysz? Zegar w kuchni wystukuje kolejne sekundy. Jest niczym zwiastun wieszczący zbliżający się koniec świata. Biegnę czym prędzej do swojej kolekcji gier, wiem że mógłbym w tych ostatnich chwilach zrobić coś bardziej kreatywnego, ale mój umysł nie może poradzić sobie z informacją rychłego końca. Potrzebuje na gwałt odprężenia. Muszę wybrać trzy pozycje, zanim wybije godzina zero, i piasek w klepsydrze życia ostatecznie się przesypie.

Łapie za kadridż z napisem „Banjo-Kazooie” i odpalam. Wybrałem tą pozycję bo jej kolorowy świat i gagi czerwonego ptaszyska pozwolą mi się naprawdę odprężyć. Muzyka jest cały czas w mojej głowie, i zagłusza otaczający mnie świat. Nucę ją sobie, gwizdam i podśpiewuje niczym Huckelberry Finn płynący na tratwie ze swoim czarnoskórym przyjacielem, ku nieznanemu.

Pora na drugą grę. Po dłuższym zastanowieniu, wybieram Turok: Rage Wars. Mimo że to gra idealna dla grupy znajomych. Moi znajomi? Kontakt z nimi urwał się jakiś czas temu, ale ten tytuł mi ich przypomina, powracam do tych wspólnych chwil, kiedy rywalizowaliśmy o fragi. Znajomy zamieniał się w małpę lub kurę a ja wraz z pozostałymi, chcieliśmy go rozsmarować tą całą nowoczesną maszynerią. To brutalne, ale wywołuje miłe wspomnienia.

Czasu coraz mniej. Mimo to odpalam Fatal Frame 4. Grę która, mimo swojej wrodzonej niedoskonałości wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Klimatu, na którym wzorować się mógłby gry z tego samego gatunku. Idealnym podkreśleniem końca będzie utwór z tej pozycji „Tsukimori Song”.

Godziny kurczą się do minut, minuty do sekund. Pozostało ledwie kilka chwil, by przypomnieć sobie, najpiękniejsze sceny z życia, niczym w rozpędzonym Zoetropie. W tym miejscu przerywam wywód, i idę przywitać gościa. To koniec, pozostaje mi otworzyć drzwi przeznaczeniu.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.