RetroAge Akcesorium, Wii Wii Lens Cleaning Kit
AkcesoriumWii

Wii Lens Cleaning Kit

Loading

Wii Lens Cleaning Kit to oficjalny zestaw Nintendo, służący do czyszczenia soczewki lasera w konsoli Nintendo Wii. Zadaniem tego zestawu jest zmniejszenie błędów odczytu płyty, spowodowanych przez różnego rodzaju zanieczyszczenia soczewki. Wii Lens Cleaning Kit najprościej można sklasyfikować jako płyta czyszcząca, lecz zasada działania jak i samo wykonanie znacznie różni się od zwykłych płyt o tym samym przeznaczeniu.

Proces czyszczenia, a raczej przecierania soczewki odbywa się praktycznie poprzez poruszanie wystającym z konsoli uchwytem Lens cleaner’a (który wcześniej nasączamy specjalnym płynem). Zwykłe płyty czyszczące działają z automatu, gdyż poruszane są silniczkiem w napędzie optycznym. W przypadku omawianego zestawu, przecieranie odbywa się mechanicznie/ręcznie (lekko poruszamy trzymanym uchwytem wystającym z konsoli, gdy reszta „płytki” znajduje się wewnątrz urządzenia).

Wii Lens Cleaning Kit składa się z następujących elementów:
– Lens cleaner (RVL-030)
specjalnie wyprofilowany plastik z uchwytem, który wkłada się do konsoli jak płytę.
– Cleaning fluid (RVL-031)
płyn czyszczący / 8ml
– Replacement cleaning pads (RVL-032)
wymienne wkładki czyszczące / 5szt.

Jako argument godny polecenia tego zestawu przemawia fakt, iż w Internecie można znaleźć wiele informacji od ludzi chwalących sobie Wii Lens Cleaning Kit. Podobno zwykłe płyty czyszczące nie dały rady sprostać zadaniu, do którego zostały przeznaczone. Ten zestaw natomiast szczególnie polecany jest dla osób, którym konsola nie chce czytać płyty z grą Super Smash Bros. Brawl. Jak wiadomo, ta gra znajduje się na innym nośniku, z którym wiele starszych konsol sobie nie radziło. Jedynie oficjalny zestaw czyszczący od Nintendo potrafi zmusić napęd konsoli do odczytania tej płyty. Uważam też, że skoro zwykłe płyty czyszczące nie są w stanie dokładnie przeczyścić soczewki w Nintendo Wii, to warto mieć chociaż taki zestaw na zaś – jako akcesorium konserwacyjne na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.