RetroAge Artykuł, Poradnik techniczny Wymiana lasera w PS2 Slim
ArtykułPoradnik techniczny

Wymiana lasera w PS2 Slim

Loading

Stałem się ostatnio „ szczęśliwym” posiadaczem PlayStation 2 Slim z uszkodzonym laserem. Mój model konsoli to 77004,typ lasera PVR 802W. Szukając porad mających pomóc mi naprawić konsolę przejrzałem wiele for, oraz stron internetowych. Na każdej ze stron pisali różne porady, ludziom się udawało, bądź nie, więc stwierdziłem, że stworzę poradnik na RetroAge. Teraz, bez zbędnego owijania w bawełnę zabierzmy się do roboty.

Rzeczy niezbędne do przeprowadzenia operacji:

– 2 wkrętaki krzyżowe (jeden malutki, jeden średniej wielkości),
– malutki wkrętak płaski,
– konsola PS2 Slim,
– nowy laser (z góry odradzam tanie pozycje z allegro),
– trochę czasu i cierpliwości .Rzeczy przydatne:
Lutownica, oraz ktoś umiejący lutować (można to ominąć, o czym wspomnę później)

Całą zabawę zaczynamy od odłączenia źródeł zasilania od naszej konsoli. Następnie przekręcamy ją do góry nogami, wyciągamy zaślepki płaskim wkrętakiem i wykręcamy 6 śrubek krzyżowych.

Gdy już wykręcimy śrubki, odwracamy konsolę do właściwej pozycji, podnosimy górną część obudowy od tyłu do kąta około 45stopni i przesuwamy delikatnie do przodu. Po zdjęciu obudowy interesuje nas tylko to miejsce:

Czerwonymi kropkami zaznaczyłem śrubki, które musimy koniecznie odkręcić. Tutaj przyda nam się malutki wkrętak krzyżowy. Zanim do tego przystąpimy, przesuwamy laser w stronę napędu. Następnie wykręcamy śrubki i zdejmujemy blokady prowadnicy. Prowadnicę delikatnie wysuwamy z obudowy lasera, bardzo delikatnie przekręcamy laser na drugą stronę i wypinamy taśmę.

UWAGA !!

Rób to krok po kroku tak jak opisałem, taśma lasera jest bardzo podatna na uszkodzenia, ze względu na swoje ułożenie.

Następnym krokiem jest przygotowanie lasera do montażu. Tutaj właśnie może się przydać umiejętność lutowania. Laser ma zworkę, którą trzeba zdjąć zanim założymy laser do konsoli.

2 główne modele to

Na zdjęciach zaznaczone są zworki, które należy usunąć lutownicą.

Jeśli nie masz pojęcia o lutowaniu, ani nie znasz takiej osoby, zamawiaj laser od sprzedawców, którzy prowadza serwis konsol – powinni usunąć zworkę na prośbę kupującego.

Po usunięciu zworki, podpinamy taśmę do lasera, wkładamy prowadnicę, blokujemy ją i przykręcamy.

Przy zakładaniu górnej części obudowy pamiętaj o prawidłowym ustawieniu przycisku „ Power/Reset”, ułóż też starannie taśmę do tego przycisku.

Następnie zakładamy obudowę, skręcamy ją, podłączamy zasilacz oraz kabel TV i testujemy. Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, oraz laser jest sprawny, możesz zacząć się cieszyć zmartwychwstałą konsolą.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.