Steel Battalion Controller

Steel Battalion Controller

Wiele osób uważa to akcesorium do pierwszego Xboxa za prawdziwą perełkę - szczyt marzeń Xboxowego kolekcjonera, a jednocześnie jeden z największych kontrolerów produkowany masowo do gry konsolowej. Przed Państwem w całej swej okazałości – Steel Battalion Controller. Zapraszam do opisu.

Bandai Playdia

Bandai Playdia

Bandai Playdia – najdziwniejsza konsola piątej generacji. Aczkolwiek nazywając ten wytwór japońskich inżynierów „konsolą” równie dobrze możemy użyć tego określenia w stosunku do dowolnego odtwarzacza DVD.

Shadow Dancer: The Secret of Shinobi

Shadow Dancer: The Secret of Shinobi

Większość osób zapytana o standardowe uzbrojenie wojownika ninja wymieni ostrą jak brzytwa katanę albo shurikeny. Tylko ci, którzy mieli okazję zagrać w grę Shadow Dancer: The Secret of Shinobi wydaną na Segę Mega Drive wiedzą, że najgroźniejszą bronią zamaskowanych wojowników jest pies.

Granie w 3D

Granie w 3D część 1

Granie w „prawdziwym” tzn. stereoskopowym 3D wydaje się w miarę nową technologią. Dzięki coraz większej popularności telewizorów 3D mogą się nim cieszyć posiadacze współczesnych konsol, a bez telewizora i nawet bez okularów, trójwymiarowe obrazki zobaczą posiadacze Nintendo 3DS. Granie w 3D wkroczy niedługo w nowy wymiar, wraz z goglami wirtualnej rzeczywistości jak głośny Oculus Rift. Jednak czy wiecie, że granie w 3D było możliwe już 30 lat temu

Pixel Heaven 2013

Pixel Heaven 2013 – Retro Stories #2

Nie będziemy się zbytnio rozdrabniać i od razu wrzucamy pozostałe "Retro Stories". Q&A z duetem Alex&Gawron, Q&A z Frederickiem Raynalem, oraz "Polish Gamedev: the Begining".

Alien vs. Predator

Alien vs. Predator

Orbitalna wojskowa baza treningowa została wybrana jako idealne miejsce do założenia i rozwoju nowej koloni Obcych. Chwilę później w pogoni za statkiem Obcych przybył mały oddział Predatorów – którego głównym zadaniem było zabić Królową Obcych, a pobocznym unicestwić wszystkich prawdopodobnych nosicieli krwiożerczych bestii…

VVVVVV

(eShop) VVVVVV

W okolicach 2009 roku narodził się w grach nowy nurt, zwany indie. Są to produkcje niskobudżetowe, zazwyczaj robione przez garstkę ludzi. W przeciwieństwie do "dużych" produkcji nie boją się one różnych rozwiązań, które dziś nie mają większego prawa bytu i po prostu by nie przeszły fazy produkcyjnej. Jako przykład można wymieniać pikselową grafikę czy wygórowany poziom trudności. Jak w każdej kategorii i w tej zdarzają się twory dobre, i słabe. W jakim celu o tym piszę? Chciałbym przybliżyć wam grę VVVVVV, wydaną na Nintendo 3DS w 2012 roku przez Nicalis.

Kultura Gier Komputerowych - Łódź 2015

DKiG Łódź 2014 Fotostory

5 lipca ekipa Retroage wsparła kolejną edycje imprezy "Dawne Komputery i Gry" w Łodzi. Przedstawiamy kilka fotografii z imprezy.

Shin Megami Tensei: Persona 3

Shin Megami Tensei: Persona 3

Od lat '80 kiedy to zaczęły powstawać pierwsze gry, które określamy mianem jRPG gatunek ten stopniowo ewoluował wprowadzając kolejne, mniejsze lub większe zmiany do kanonu. Dwadzieścia lat później pomimo licznych podobieństw nowe gry w celu przetrwania coraz bardziej oddalały się od pierwowzorów, wprowadzając kolejne mniej lub bardziej udane pomysły. Jednym z ciekawszych i świeższych jRPGów na Sony PlayStation 2 okazała się Persona 3, jeden z licznych odłamów uniwersum Megami Tensei.

Xbox Mountain Dew Limited Edition

Xbox Mountain Dew Limited Edition

Dziś prezentujemy limitowany model konsoli Microsoft Xbox, który można było zdobyć w konkursie producenta napojów Mountain Dew. Jeden z uczestników żeby zdobyć ten model wypił przeszło 500 butelek zielonego napoju. Podobno nadal żyje i nie świeci w ciemności. Szczegóły na temat tego modelu w rozwinięciu newsa.