Sto lat! (po raz 10)

Sto lat! (po raz 10)

Zmienialiśmy nazwę, wymieniliśmy prawie całą załogę, przenosiliśmy się na różne serwery, nawet silnik strony doznał wielokrotnej wymiany, aktualizacji oraz modernizacji. Ale jesteśmy, mamy nadzieję że nadal tym samy dobrym RetroAge… Już od 10 lat.

Loading

Crisis Core: Final Fantasy VII

Crisis Core: Final Fantasy VII

Final Fantasy to tytuł serii gier produkowanych nieprzerwanie od 1987 roku przez firmę Square Soft (a następnie Square-Enix). Swoje początki Final Fantasy stawiał na Nintendo NES, aż do czasu radykalnego zmienienia frontu na platformę Sony. Wspomniana seria wywołuje u zagorzałych fanów pojawienie się ciarek na plecach, wzrost ciśnienia krwi czy też euforię. W latach 90-tych obok serii Dragon Quest była to najbardziej znana marka jRPG na rynku gier elektronicznych, która pomimo zaliczania wzlotów jak i upadków przetrwała, i wciąż wiedzie prym w danej kategorii. Przedstawiam dziś recenzje gry z tej właśnie serii, pod tytułem Crisis Core: Final Fantasy VII.

Loading

Postal 2

Postal 2

Chyba każdy z nas miewa czasem gorsze dni, kiedy mamy ochotę wyrwać sztachetę z pobliskiego płotu i zatłuc nią tych wszystkich idiotów którzy bez przerwy nam się naprzykrzają, może przy okazji też psa sąsiada który wiecznie szczeka i nie daje nam spać po nocy. Każdy z nas taki dzień odreagowuje inaczej, ja na przykład włączam symulator masowego mordu na niewinnych osobnikach, znany pod nazwą Postal 2.

Loading

F-Zero

F-Zero

Silniki warczą, zawodnicy patrzą na siebie zza czarnych wizjerów kasków - nagle słychać dźwięk oznajmiający rozpoczęcie wyścigu. Ruszyli! Znikają za horyzontem w mgnieniu oka. Ryk maszyn staje się nie do zniesienia. Jedna z maszyn wyprzedza drugą, a kolejna dubluje. Zawodnik w różowym pojeździe uderza o barierę laserową na boku toru i odbija się w kierunku sąsiedniej. Meta tuż przed nimi! Prowadzi zawodnik w żółtym bolidzie. Ale co to!? Na prowadzenie wysuwa się zawodnik w niebieskim pojeździe! Pruje powietrze niczym odrzutowiec, nawierzchnia nagrzewa się do czerwoności od płomieni buchających z rur wydechowych, zawodnik zostaje wgnieciony w fotel i… kończy wyścig na pierwszym miejscu! Tłum wiwatuje! Reszta rajdowców jest wściekła! Brawa dla zwycięzcy! Jeżeli ten krótki opis cię zainteresował, zapraszam do recenzji klasycznej SNES-owej wyścigówki F-Zero.

Loading

Professor Layton and the Curious Village

Professor Layton and the Curious Village

Prawdziwy dżentelmen pamięta o dwóch istotnych zasadach, „nigdy nie zostawia damy w potrzebie” oraz „ nie pozostawia nierozwiązanej zagadki”. Takich reguł uczy nas światowej sławy archeolog Profesor Hershel Layton, którego cechuje nieprzeciętny intelekt oraz duży cylinder. Otrzymał on zaproszenie do poszukiwania złotego jabłka w tajemniczym mieście. Co czeka nas w grze Professor Layton and the Curious Village, pierwszej wydanej grze z serii? Szczegóły w recenzji.

Loading

RealSports Boxing

RealSports Boxing

Okładanie się po mordach to zagadnienie stare jak świat. Pojawiło się wraz z myślistwem i kur***wem u zarania dziejów i na przestrzeni lat przybierało różne formy stając się mniej lub bardziej cywilizowaną formą ustalania pozycji samca alfa w stadzie. Z czasem dodawano zasady walki i jakieś tam fair play, a nawet dorabiano absurdalną filozofię że to niby sport. Wszystko po to aby ostatecznie sprowadzić mordoklepkę do formy nadającej się na „pożywkę dla tłumu”, czyli mówiąc w skrócie – boksu. W RealSports Boxing na Atari 2600 o którym dziś wam opowiem, paradoksalnie to prezentacja starcia dwóch oponentów ma formę bardziej prymitywną niż sama idea prania po ryju.

Loading

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

Marketing konsol przenośnych spod znaku wielkiego N zwykle kończył się sporym sukcesem. Gdy w 2011 roku na rynek wypuszczono konsolę przenośnią z efektem 3D, liczono na spore zainteresowanie i zyski. Jednak po kilku tygodniach wykresy były niezadowalające i ciemne chmury zebrały się nad Nintendo 3DS. Wiele wskazywało, że firma Nintendo po raz kolejny zaliczy porażkę bawiąc się efektem trójwymiaru. Zapraszamy do przygotowanego materiału na temat konsoli Nintendo 3DS.

Loading

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS Cosmos Black

Opis konsoli Nintendo 3DS Cosmos Black

Loading

Circle Pad Pro

Circle Pad Pro

Opis przystawki Circle Pad Pro do konsoli Nintendo 3DS

Loading

Nintendo 3DS XL

Nintendo 3DS XL

21 Czerwca 2012 poprzez Nintendo Direct zapowiedziano większy model konsoli 3DS, nazwany prosto - 3DS XL (3DS LL - w Japonii). Zabieg ten był identyczny jak w przypadku stworzenia dla modelu DSi większego brata - DSi XL. Powiększony model 3DS’a trafił na rynek 28 lipca 2012. W Japonii w kolorach srebrno – czarnym, czerwono – czarnym oraz białym. W europie wydano go w kolorach srebrno – czarnym, niebiesko – czarnym, oraz czerwono – czarnym. Natomiast w Ameryce północnej w kolorach czerwono – czarnym i niebiesko – czarnym.

Loading

Najnowsze galerie: