Shin Megami Tensei: Persona 4

Shin Megami Tensei: Persona 4

Shin Megami Tensei: Persona 3 była jedną z gier które mocno zamieszały na amerykańskim i europejskim rynku gier jRPG w czasach PlayStation 2. Czy kontynuacja na tym samym sprzęcie jedynie odcina kupony czy jednak zdołała podnieść poprzeczkę konkurencji? Zapraszam do recenzji.

Double Dragon III

Double Dragon III

Bimmy. Jeśli jest coś, co ludzie wiedzą o Double Dragon III: The Sacred Stones, to Bimmy-literówka podczas wprowadzenia do gry (dla wielu graczy), która humorystycznie zmienia imię głównego bohatera. Trzecia część na NES serii Double Dragon jest jednak czymś więcej niż tylko małym chichotem. Jest to pełna wyzwań przygoda z podróżowaniem po świecie, w której znajdziesz kilka fajnie wyglądających elementów. Nastąpiły pewne zmiany w porównaniu do poprzednich gier, ale nadal sprowadzają się one do uderzenia wielu ludzi w twarz.

Super Trench Attack

Super Trench Attack

Zdradziecka Czarna armia dokonała desantu na piękne plaże kontrolowane przez naszą dzielną Zieloną armię, niestety heroiczny wysiłek obrońców nie zdołał powstrzymać straszliwej machiny wojennej Czarnych. Dołącz do armii już dziś i pomóż chronić nasz piękny kraj!

Double Dragon

Double Dragon

Zajmująca się swoimi sprawami Marion, zostaję zaatakowana i porwana przez zbirów. Może jednak zachować spokój. Jednak nie dlatego, że kreskówkowe elementy wizualne nadają uprowadzeniu klimat Donkey Konga (nawet z ciosem w brzuch) – lecz dlatego, że jej chłopak jest zawodowym mistrzem sztuk walki, Billym Lee. Double Dragon jest portem gry z automatów o tej samej nazwie, w której nasz bohater wędruje przez cztery poziomy pełne zbirów, by uratować swoją ukochaną.

BomberMan

BomberMan

Bomberman w wersji NES jest znacznie ulepszonym portem oryginalnej gry z MSX i zasadniczo punktem wyjścia dla jednej z najbardziej klasycznych serii gier.

Deszczownik

Deszczownik na salonach

Większość czasu w 2019r. poświęciłem na kodowanie gry "Deszczownik", która właśnie rozpoczyna międzynarodową karierę…

Tecmo Bowl

Tecmo Bowl

W miarę jak Madden z każdym rokiem staje się coraz bardziej skomplikowany, nierzadko słyszy się starszych graczy tęskniących za dawnymi czasami, kiedy gry sportowe miały tylko kilka przycisków, ale wciąż były fajne. Jedną z takich gier była Tecmo Bowl, która wydaje się dziś absurdalnie prosta, ale imponująca jak na swój czas, ze względu na wciągającą rozgrywkę i oryginalne imiona zawodników i zespołów.

Ring King

Ring King

Liczy się tylko jedna gra bokserska NES: Punch-Out Mike'a Tyson !! (lub, jeśli wolisz Mr. Dream, Punch-Out !!). Pozostali rywale mają nadzieję, że wzbogacając swoją grę o dodatkowe elementy, odciągną uwagę graczy od hitu Nintendo. Ring King stara się w tym kierunku robić wiele dzięki przysadzistym bokserom o dużych głowach i unikatowemu przypisaniu punktów mocy przed każdym meczem. Jednak po wejściu na ring okazuję się, że rzekomy „król” nie będzie walczył.

Minesweeper

Minesweeper

Minesweeper to nic innego jak słynny Saper, podobny do tego, który jest zawarty w każdej kopii systemu Microsoft Windows od czasów starożytnych. Na siatce gracz klika komórkę i ma nadzieję, że nie jest ona zajęta przez minę. Jeśli nie, komórka jest wypełniona liczbą, która wskazuje, ile min znajduje się w sąsiednich komórkach. Używając logicznego myślenia, patrząc na relacje między różnymi komórkami liczbowymi, gracz może stwierdzić, które komórki zawierają minę i oznaczyć je jako takie. Po odkryciu wszystkich komórek gracz przechodzi do następnego pola minowego.