Tomb Raider

Tomb Raider

Napisać, że Tomb Raider wprowadził nową świeżość na rynku ówczesnych gier wideo, to jak powiedzieć, że Lewandowski potrafi kopnąć piłkę. Tytuł ten zrewolucjonizował cały rynek elektronicznej rozgrywki, wprowadzając nowatorski sposób poruszania się postaci w trójwymiarowym otoczeniu. Grafika jak na rok 1996 również powalała na kolana. Główna bohaterka zaś, pani archeolog Lara Croft, stała się jedną z najbardziej popularnych ikon w branży i nie tylko.

Noworoczny Retro-kalendarz

Noworoczny Retro-kalendarz

Kultywując prastarą tradycję RetroAge udostępniamy Wam retro-kalendarz.

Pony Island

Pony Island

Witaj w krótkiej recenzji króciutkiej gry Pony Island na PC, gry w której patatajtamy po pięknych zielonych pastwiskach, kicamy przez płotki i rozwiązujemy proste łamigłówki logiczne. Cena za przegraną? Nasza ࣅচ묻ʑÄ!

The Rescue Expedition

The Rescue Expedition

Pewnego dnia Stefan Spilberg zwierzył się swojemu przyjacielowi Dżordżowi Łukaszowi z marzenia, jakim było nakręcenie filmu o przygodach Agenta 007. Ów przyjaciel, stwierdził iż nakręcą wspólnie taki film, tylko lepszy – tak powstali „Poszukiwacze zaginionej Arki”. Innego dnia, Kamil „Gorgh” Trzaska postanowił stworzyć najlepszą zręcznościówkę o przygodach Indiana Jones na Atari – tak powstało „The Rescue Expedition”.

Kyouryuu Sentai Juuranger

Kyouryuu Sentai Juuranger

Powrócę wspomnieniami do czasów, gdy w podstawówce przed lekcjami śledziło się w TV losy pięciu nastolatków ubranych w różnokolorowe stroje i walczących ze złą Ritą. W latach 90- tych Power Rangers było prawdziwym fenomenem. Sam w serii najbardziej upodobałem sobie sztuki walki, transformację i starcia olbrzymich robotów z potworami. Wobec tego byłem zadowolony, gdy udało mi się znaleźć na Pegasusa cartridge z grą na podstawie mojego ulubionego serialu. Nie mogłem się oprzeć by ją Wam tu zaprezentować.

Attack of the Mutant Camels

Attack of the Mutant Camels

Wakacje w pełni! Szukając wytchnienia od codziennych obowiązków sporo ludzi wyruszyłow egzotyczne kraje zażyć wakacyjnego odpoczynku. Na przykład do takiego Egiptu. Pewna pogoda, słońce, plaża, morze, wspaniałe piramidy i inne zabytki. Świetne miejsce na urlop. Co jednak, gdy wstrętni kosmici postanowią zmutować tamtejsze wielbłądy, czyniąc je olbrzymimi, strzelającymi laserowym promieniem potworami i postanowią za ich pomocą unicestwić ludzkość? Nie może być! Stąd też dzielny śmiałek postanowił zasiąść za sterami myśliwca i powstrzymać mutanty nim, te zrobią "kuku" wypoczywającym wczasowiczom i całej ludzkości. Owym pilotem jesteś ty, drogi graczu. Zatem czas odpalić swoje Commodore 64 i do boju!

Yooka Laylee

Yooka Laylee

Yooka-Laylee ukazało się na konsoli Nintendo Switch 14 grudnia 2017 roku i stworzone zostało przez Playtonic Games (osoby, które kiedyś tworzyły w Rare takie tytuły jak: Banjo Kazooie i gry z serii Donkey Kong). Dorobek ekipy jest więc wielki. Czy gra o jaszczurce i nietoperzu udała się? Jak się prezentuje i czy warto w nią zagrać dowiedzie się z tej recenzji.

Ariel the Little Mermaid

Ariel the Little Mermaid

Przedłużamy okres świąteczny zapraszając na "rybną" rymcenzję.

Arkanoid

Arkanoid

Ahh Arkanoid! Klasyczna i niemal perfekcyjna odmiana słynnego Breakout. Długie godziny zabawy i niezliczone wybuchy gniewu w momencie, gdy straciliśmy nasz ostatni „statek” na jednym z późniejszych etapów. Szukasz dobrej logiczno — zręcznościowej gry? Sprawdź Arkanoid!

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Kolacja wigilijna zjedzona. Prezenty rozpakowane… Pozostało nam jedynie życzyć Wam zdrowych, radosnych świąt w miłym gronie najbliższych.