ArtykułyReedycje gier na Atari 8bit - recenzja

Zaliczając prawie półroczny poślizg reedycje klasycznych polskich gier na Atari w końcu trafiły w ręce redakcji RetroAge. A jak wygląda zderzenie obietnic wydawnictwa z rzeczywistością? Zapraszam do recenzji.

tbxx 02 grudnia 2016 brak komentarzy 120 odsłon

RecenzjeSpyro the Dragon - Season of Ice

Cieszę się, że niektóre dobre marki z platform stacjonarnych zostały przeniesione na handheldy po premierze Gameboy Advance. Jestem pewny, że gdyby Universal Interactive wydało pierwszą grę ze Spyro na Gameboya Color, miałaby ona postać kolejnej nudnej dwuwymiarowej platformówki. Na szczęście możliwości techniczne GBA pozwoliły na stworzenie fajnej izometrycznej platformówki Spyro the Dragon: Season of Ice. To dobra gra, choć nie pozbawiona wad i gdyby parę elementów poprawić, z dobrej gry przemieniłaby się w świetną. No, ale bycie tylko dobrą grą to nic złego, prawda? Zapraszam do recenzji.

Jedah 21 listopada 2016 3 komentarze 77 odsłon

KonsoleSony PlayStation

Mówi się aby trzymać przyjaciół blisko ale swoich wrogów jeszcze bliżej. To przysłowie idealnie pasuje do pierwotnej współpracy na polu Nintendo i Sony jeszcze w czasach panowania NES’a i SNES’a.

Chrno 15 listopada 2016 5 komentarzy 262 odsłon

HomebrewAntic Picross 2

Antic Picross 2 to chyba jedyna gra logiczna, z którą miałem do czynienia opatrzona fabułą. W skrócie - pani archeolog o swojsko brzmiącym nazwisku Kowalsky przez swoją nieuwagę została zamknięta w grobowcu legendarnego faraona Hey-Hoopsa i jedynym sposobem, aby go opuścić jest rozwiązanie obrazków – łamigłówek.

Q@sor 06 listopada 2016 1 komentarz 38 odsłon

NewsyRaport z pola boju

Comiesięczny raport z pola boju, w którym mniej więcej raz na pół roku informujemy o postępach w pracach nad "nową" wersją RetroAge.

Redakcja 04 listopada 2016 3 komentarze 52 odsłon

RecenzjePopeye

Jam Popeye marynarz jest! Jam Popeye marynarz jest! Kto poznać mnie nie zdołał, niech włączy Famicoma. Jam Popeye marynarz jest!!! Puf, puf!!!

Jedah 31 października 2016 4 komentarze 116 odsłon

ArtykułyRelacja z Koszalin Retro Games Show 2016

W dniach 15-16 października 2016 roku na Pomorzu odbyła się już trzecia edycja Koszalin Retro Games Show - była to prawdopodobnie największa impreza o tej tematyce, jaką przygotowano. Jak było, co można było zobaczyć? O tym przeczytacie w rozwinięciu.

ramzes64 29 października 2016 brak komentarzy 75 odsłon

NewsyReedycje gier na Atari 8bit już dostępne!

Zapowiadane od dłuższego czasu reedycje klasycznych polskich gier na 8 bitowe komputery Atari, w wersji kasetowej są już dostępne. Po raz pierwszy prezentujemy udostępnione przez wydawnictwo rzeczywiste zdjęcia kolekcji.

tbxx 19 października 2016 7 komentarzy 188 odsłon

RecenzjeHey, You Pikachu!

Całkowicie bez związku z powracającą ostatnio Pokemanią, w moje ręce trafił osobliwy tytuł, który w swoim czasie ominął kontynent europejski szerokim łukiem. Mowa tu o Hey, You Pikachu! na Nintendo64. Produkt gdzie za pomocą dołączonego do zestawu mikrofonu można było z najsłynniejszym z pokemonów porozmawiać. Oto moje refleksje na temat produktu.

StormS 19 października 2016 brak komentarzy 54 odsłon

RecenzjeAssassin's Creed Revelations

Po wydaniu Assassin's Creed 2 i Assassin's Creed Brotherhood, Ubisoft Montreal ostatecznie postanowił zakończyć historię włoskiego asasyna Ezio Auditore, wydając ostatnią grę z jego przygodami. Po urokliwej Florencji, ślicznej Wenecji, a także wspaniałym Rzymie, Assassin's Creed Revelations zabrał naszego bohatera do Istambułu. Czy jednak wizyta Ezia na bliskim wschodzie okazała się tytułową rewelacją, dowiecie się z recenzji.

Jedah 10 października 2016 4 komentarze 84 odsłon
Ładowanie