RecenzjeRockman 5

Choć seria Rockman ( na Zachodzie Mega Man) nie zmieniała się jakoś drastycznie z części na część, Capcom zawsze potrafiło znaleźć nowe pomysły i wyzwania, by przyciągnąć graczy do odpalenia kolejnej gry.

Jedah 30 grudnia 2017 brak komentarzy 65 odsłon

Recenzje[eShop] 80's Overdrive

W latach dziewięćdziesiątych po szkole w podstawówce szliśmy do kolegi pograć na Amidze. Odpalaliśmy wtedy North & South, Mortal Kombat, Street Fighter'a i Lotus'a. To właśnie ten ostatni tytuł będzie dla mnie punktem zaczepienia w dzisiejszej recenzji. Na Nintendo 3DS ukazała się właśnie nowa gra w starym stylu - 80's OVERDRIVE.

ramzes64 13 grudnia 2017 3 komentarze 141 odsłon

RecenzjeDonkey Kong Jr

Donkey Kong jest jedną z kluczowych postaci Nintendo. Jeszcze nim znakomity Mario został najważniejszą postacią wśród gier wideo, głupkowaty małpiszon zdominował salony we wczesnych latach 80 – tych. Jednak gdy włoski hydraulik otrzymał własny tytuł, blask Donkey Konga zaczął słabnąć na tyle, że po serii trzech produkcji arcade nie doczekał się żadnej gry aż do lat 90-tych.  Dziś przyjrzę się sequelowi tego klasyka. Zapraszam do recenzji Donkey Kong Jr.

Jedah 28 listopada 2017 brak komentarzy 50 odsłon

RecenzjeDeadly Premoniton: Director's Cut

Słyszałeś Zach? Na Retroage pojawiła się recenzja gry, w wersji na Playstation 3 opisująca nasze przygody. Może powinniśmy rzucić na nią okiem, klikając w odnośnik do artykułu.  

StormS 22 listopada 2017 1 komentarz 75 odsłon

RecenzjeDonkey Kong Jr. Math

Tytuły z gatunku edutainment są dziwne. Zazwyczaj stanowią kiepskie próby nauczenia czegoś dzieci za pośrednictwem gier wideo, chcąc pokazać, że nie jest to tylko marnotrawienie ich czasu. Donkey Kong Jr Math nie jest wyjątkiem w tej kwestii.

Jedah 12 listopada 2017 brak komentarzy 54 odsłon

NewsyZapraszamy na Koszalin Retro Games Show 2017

W dniach 18-19 listopada 2017 roku po raz kolejny odbędzie się Koszalin Retro Games Show. To czwarta edycja koszalińskiej imprezy, na której zaprezentowane zostaną komputery i konsole z ostatnich 40 lat. Ponad 100 interaktywnych stanowisk, mnóstwo gier, ciekawe prelekcje i wykłady oraz oczywiście konkursy z nagrodami!

Axi0maT 12 listopada 2017 brak komentarzy 33 odsłon

RecenzjeWiedźmin 3: Dziki Gon

Bardzo niewiele twórców gier ma dość jaj by rzucić wyzwanie grom z sagi The Elder Scrolls na ich własnym terytorium a jeszcze mniej ma dość umiejętności i pieniędzy, aby stworzyć tytuł, który z tego starcia wyjdzie, jeśli nie zwycięsko to, chociaż bez plamy na honorze. Jednym z tych najbardziej nielicznych okazał się CD-Projekt RED wraz z ich Wiedźminem 3: Dziki Gon, o którym w wersji na PS4 jest poniższa recenzja.

kolo 03 listopada 2017 7 komentarzy 121 odsłon

RecenzjeThe Legend of Zelda - Tri Force Heroes

Nintendo już kilka razy próbowało przenieść przygody Link'a w świat gry wieloosobowej, a The Legend of Zelda Tri Force Heroes na konsole Nintendo 3DS/2DS jest jak dotąd najnowszym takim przedsięwzięciem. Moim zdaniem zadanie udało się, ale nie wszystko wyszło idealnie. Zapraszam do recenzji.

ramzes64 17 października 2017 brak komentarzy 81 odsłon

NewsyRaport z pola boju - Wrzesień 2017

Przeczytałem we wczorajszej gazecie, że wrzesień dawno się skończył. W związku z czym najwyższy pora na spóźnione podsumowanie ubiegłego miesiąca...

Naczelne dowództwo 11 października 2017 brak komentarzy 33 odsłon

NewsyFestiwal Dawnych Komputerów i Gier Kraków 2017

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier - impreza już w przyszły weekend powraca do Krakowa! 14 i 15 października będzie okazją do nostalgicznej podróży do gier sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat. Na wydarzenie tradycyjnie składa się w pełni interaktywna wystawa retro sprzętu komputerowego, prelekcje, konkursy oraz turnieje. Tradycyjne będzie to również okazja do spotkania się i swobodnego porozmawiania z innymi retromaniakami.

Wronek 09 października 2017 brak komentarzy 30 odsłon
Ładowanie