AkcesoriaMemory Card 1019

Największa dostępna na rynku karta pamięci Nintendo.

tbxx 02 września 2009 brak komentarzy 1357 odsłon

RecenzjeSpace Jockey

Zapewne większość z was drodzy internauci doskonale wie o tym, że strzelaniny są gatunkiem gier, który jako jeden z pierwszych trafił na sprzęt służący elektronicznej rozrywce. Jak wyglądały początki popularnych shooterów? Dowiecie się tego z recenzji gry Space Jockey wydanej na Atari 2600.

Axi0maT 13 sierpnia 2009 brak komentarzy 2261 odsłon

RecenzjeSuper Smash Bros.

Super Smash Bros. jest przez wielu uznawany za najlepszą bijatykę na Nintendo 64. Nie bez powodu przykleja się jej taką łątkę bowiem jest to prawdziwie multiplayerowy tytuł, który tak naprawdę rozwija swoje skrzydła przy czterech graczach. Niezwykłym magnesem tej produkcji jest fakt, że walczącymi zawodnikami są postacie z przeróżnych gier od Nintendo, które wrzucone razem do wspólnego wora dały piorunujący efekt niespotykanej dotychczas rozrywki płynącej z prostej bądź co bądź bijatyki.

StormS 22 lipca 2009 brak komentarzy 2645 odsłon

RecenzjeIco

Wielkość podlega ocenie według kryterium „nie ważne jak zaczynasz ważne jak kończysz”. Owa maksyma idealnie oddaje duszę i postać oraz poniekąd historię Ico – onirycznej krainy marzeń, w którą przenosi nas Sony na PlayStiation 2.

Antari 14 lipca 2009 4 komentarze 2154 odsłon

RecenzjeGrand Theft Auto: Chinatown Wars

Grand Theft Auto: Chinatown Wars jest czwartą grą z serii GTA, która ukazała się na konsolach Nintendo (wcześniej dwie części ukazały się na GBC i jedna na GBA). Debiut na Nintendo DS okazał się na tyle udany, że gra od Rockstar Leeds od razu zajęła pierwsze miejsce wśród najwyżej ocenionych gier na przenośnej konsoli wielkiego N. Zapraszamy więc do przeczytania recenzji tej gry

ramzes64 11 lipca 2009 brak komentarzy 5038 odsłon

RecenzjeSuper Mario Bros.

Rok 1985 to dla rynku gier okres przełamywania stagnacji i recesji panujących w branży po wielkim kryzysie z początku lat 80tych XX wieku. Aby feniks podniósł się z popiołów potrzebny był prawdziwie szokujący tytuł, a ten zrodził się w głowie Shigeru Miyamoto – największego wizjonera i jednego z najlepszych projektantów Nintendo jeśli nawet nie na świecie. Mario jako postać był znany graczom już od 1981 roku, kiedy to wystąpił jeszcze jako bezosobowy Jumpman w grze Donkey Kong, a następnie w grze Mario Bros. Od momentu wydania fenomenalnego Super Mario Bros. postać przesympatycznego wąsatego hydraulika stała się już maskotką Nintendo i jest kojarzona z nią po dzień dzisiejszy.

Axi0maT 07 lipca 2009 brak komentarzy 4877 odsłon

RecenzjePitfall! - Pitfall Harry's Jungle Adventure

Wracamy do początku lat 80tych XX wieku, kiedy branża elektronicznej rozrywki była jeszcze w powijakach i wciąż tylko nieliczne tytuły oferowały graczom coś więcej niż odbijanie paletką piłeczki latającej po ekranie. Większość tych innowacyjnych pozycji była jednak wątpliwej jakości co szybko doprowadziło do pamiętnego kryzysu na rynku gier. Kiedy w 1981 roku na ekrany kin wszedł film Indiana Jones Poszukiwacze Zaginionej Arki, świat ogarnęło szaleństwo „poszukiwaczy skarbów”. Można śmiało powiedzieć, że o ile sam film odniósł ogromny sukces, to popularność gry wydanej rok później na konsolę Atari 2600, inspirowanej owym tytułem przerosła najśmielsze oczekiwania zarówno jej twórcy – Davida Crane’a jak i wydawcy – firmy Activision. Panie i Panowie, czapki z głów i na kolana. Przed wami Pitfall! - Pitfall Harry's Jungle Adventure.

Axi0maT 21 maja 2009 brak komentarzy 2931 odsłon

AkcesoriaDragon GBA SP Crystal Protect Case

Zapewne każdy posiadacz konsoli Game Boy Advance SP zetknął się z problemem zadrapań powstających na obudowie jego konsolki. Jest to bodajże największa wada tego urządzenia i wydaje się oczywistym, że prędzej czy później każdy użytkownik który dba o swój sprzęt, zakupi dla swojego kieszonkowego gadżetu jakiś pokrowiec. Opisywany w tym artykule ochraniacz Crystal Protect Case jest z całą pewnością jednym z bardziej interesujących akcesoriów dla GBA SP .

Axi0maT 10 maja 2009 brak komentarzy 1290 odsłon

ArtykułySeria Advance Wars

Niniejszy artykuł znaleźć się miał w kolejnym numerze magazynu engarde, jednakże z racji upadłości owego czasopisma postanowiłem wykorzystać go na retroage.net. W sumie jest to podsumowanie ostatnich czterech pozycji z serii Advance Wars. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z nowym materiałem.

Gimiak 07 maja 2009 brak komentarzy 3216 odsłon

RecenzjeDisney's Chip'n Dale: Rescue Rangers

Część z was z pewnością kojarzy postacie Chipa i Dale’a z kreskówek Disneya. Te przesympatyczne gryzonie swoją karierę rozpoczęły w sadzie kaczora Donalda, gdzie były prawdziwym utrapieniem dla sadownika. Mimo iż powstało stosunkowo niewiele odcinków z ich udziałem to osiągnęły niezwykła popularność. Zaowocowało to stworzeniem pod koniec lat 80-tych XX wieku nowej serii animowanej (liczącej 65 odcinków) pod tytułem Chip'n Dale: Rescue Rangers (Chip i Dale Brygada RR). Nie trzeba było długo czekać aby na fali sukcesu powstała gra na motywach bajki. Szczęśliwcami okazali się być posiadacze konsoli NES, których w 1990 roku Capcom obdarował jedną z najlepszych platformówek jakie ukazały się kiedykolwiek na tą platformę

Axi0maT 02 maja 2009 brak komentarzy 4126 odsłon
Ładowanie