SolucjeLylat Wars (Star Fox 64)

Wielu posiadaczy konsoli Nintendo 64 miało zapewe przyjemność grać w Star Fox 64 znanej również jako Laylat Wars. Ale czy odkryliście wszystkie jego sekrety? Przedstawiam wam w pełni ilustrowany poradnik, możliwe że poznacie tę grę od nowa. Zapraszam do przejrzenia solucji.

StormS 15 listopada 2008 brak komentarzy 1882 odsłon

RecenzjeMetal Gear Solid

Dawno, dawno temu, w 1998 roku światło dzienne ujrzała produkcja, która do dziś jest uważana za jedno z największych osiągnięć w dziedzinie gier wideo. Szokowała grafiką, dźwiękiem, świetnymi cut-scenkami oraz masą genialnych rozwiązań. O jakim to tytule mowa? Oczywiście o Metal Gear Solid na PlayStation - epopei za którą odpowiedzialny jest Hideo Kojima. W dniu dzisiejszym na retroage trafia recenzja tej właśnie genialnej gry. "Czy przypadkiem na retroage nie ma już takiej recenzji" - co niektórzy pewnie zadali sobie to pytanie. Spieszę z wyjaśnieniami. Specjalnie na rzecz MGS postanowiłem wykorzystać nowo nabyte umiejętności i po raz kolejny zabrać się za opisanie tej genialnej gry. Nowy materiał prezentuje zupełnie inny poziom w stosunku do poprzednika i jeszcze lepiej oddaje "ducha" tego kultowego tytułu. Zachęcam wszystkich aby zacisnęli zęby i po raz kolejny zapoznali się z dziełem ze stajni Konami. Zapraszam.

Snake 03 listopada 2008 brak komentarzy 3683 odsłon

ArtykułyOblężenie Opola, czyli wystawa "Elektroniczna rozrywka dawniej i dziś"

Wystawa „Elektroniczna rozrywka dawniej i dziś” już od pewnego czasu elektryzowała półświatek maniaków gier. W końcu nadeszła ta wielka chwila kiedy wyjechałem do Opola na rozpoczęcie tej niezwykłej imprezy. Oto zapis z mojej podróży...

Axi0maT 29 października 2008 brak komentarzy 4151 odsłon

RecenzjeCrash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back

Po długim okresie uśpienia mojej działalności następuje w końcu awakening, czego owocem jest dzisiejsza aktualizacja. Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back jest kontynuacją wspaniałego platformera przecierającego szlaki rzeczonego rzemiosła na platformie o inicjałach PS. Czy wyczekiwany sequel ma szansę powtórzyć sukces pierwowzoru? Zapraszam do zapoznania się z recenzją.

Antari 11 października 2008 brak komentarzy 4523 odsłon

RecenzjeWii Sports

Każda nowa konsola musi mieć jakieś tytuły startowe, które zachęcą i przekonają potencjalnych graczy do jej zakupu. Jeśli chodzi o Nintendo Wii, to sprawa jest o tyle prosta, że wraz z konsolą dostaliśmy Wii Sports – grę (program/popierdółkę – jak mawiają inni), która w swojej prostocie pod względem graficznym i prostotą w obsłudze (gameplay), cieszy miliony graczy na całym świecie. Dlaczego? Co w tym fajnego i co zawiera ten zestaw pięciu gier sportowych – o tym przeczytacie w recenzji. 

ramzes64 08 października 2008 brak komentarzy 2755 odsłon

AkcesoriaClassic Controller

Classic Controller (oznaczenie RVL-005) jest kontrolerem, którego stworzono z myślą o grach z Virtual Console, których Wii Remote nie byłby w stanie obsłużyć w pełni. "Wiilot" nie posiada tylu przycisków co chociażby pad od Nintendo 64, a i ich rozłożenie nie pozwoliłoby na wygodne granie z podpiętą "gruchą".

ramzes64 29 września 2008 brak komentarzy 6157 odsłon

RecenzjeShadow Man

Jak będzie wyglądał koniec świata? Zapewne każdy z nas ma inną wizję. Acclaim Studios Teeside jedną z wersji takiej właśnie apokalipsy przedstawiło w swojej grze Shadow Man. Któż z was śmiertelnicy ośmieli się poznać przepowiednie?

StormS 28 września 2008 brak komentarzy 3122 odsłon

AkcesoriaNunchuk

Dziś prezentujemy materiał, którego bohaterem jest Nunchuk - drugi z kontrolerów do Nintendo Wii. Grucha, jak się na niego zwykło popularnie mówić wśród graczy, stanowi bardzo wygodne uzupełnieniem możliwości innowacyjnego sterowania jakim może poszczycić się Wii.

ramzes64 23 września 2008 brak komentarzy 2649 odsłon

AkcesoriaDatel Power Ram

Każdy posiadacz Nintendo 64 wie, że Expansion Pak pozwala wydobyć z jego konsoli dodatkowe możliwości. Szczęśliwi posiadacze dodatkowej pamięci mogą m.in. delektować się wyższą rozdzielczością i lepszej jakości teksturami w grach. Nic więc dziwnego, że Expansion Pak jest przedmiotem pożądania większości graczy. Szaleństwo zakupów skutecznie studzi jednak cena dodatkowej pamięci, która wynosi często tyle co sama konsola z okablowaniem. Potrzeba matką wynalazków stąd na rynku dostępne są również nieoryginalne rozszerzenia pamięci. Jednym z nich jest Power Ram, którego opis dziś zamieszczamy na retroage. 

Axi0maT 22 września 2008 brak komentarzy 3020 odsłon

RecenzjeBurnout Legends

Jeżeli jesteś fanem wyścigów samochodowych, a nie napotkałeś na swej drodze serii Burnout, to najwyższy czas nadrobić te zaległości. Gra wydawana została na konsole stacjonarne ale w końcu doczekała się wersji na PSP. Chcesz zobaczyć co jako fan samochodówek straciłeś? Zapraszam do recenzji Burnout Legends.  

LukE 21 września 2008 brak komentarzy 1832 odsłon
Ładowanie