RecenzjePokémon Dash

W życiu każdego recenzenta przychodzi kiedyś taki dzień, w którym musi opisać pierwszą zupełnie nieudaną grę. W moim przypadku padło to już na samym początku, a to za sprawą Pokémon Dash. Stworzone przez studio Ambrella wyścigi zostały firmowane nazwą Pokémon przez samo Nintendo. Krok co najmniej ryzykowny, bo z jednej strony marka Pokémon zwiększa sprzedaż gry, ale z drugiej ta sama marka traci na wartości przez firmowanie nią tak słabych gier.

Inlagd sill 06 marca 2007 brak komentarzy 1335 odsłon

RecenzjeTennis

Wydany w 1989 roku Tennis należy do gier, które wydane zostały w tym samym roku co Game Boy.

Gimiak 05 marca 2007 brak komentarzy 2002 odsłon

RecenzjeAnimal Crossing: Wild World

Symulatorów wirtualnego życia pojawiło się już wiele, ale tylko nieliczne z nich starały się oddać realizm życia człowieka. Do głowy przychodzi przede wszystkim The Sims, który, pomimo jego niezaprzeczalnych zalet, jest obrazem życia widzianym przez pryzmat człowieka Zachodu. Nintendo oddając graczowi Animal Crossing: Wild World pokazuje, jak wyobrażają to sobie ludzie na Wschodzie.

Inlagd Sill 23 lutego 2007 brak komentarzy 1666 odsłon

RecenzjeTop Gear Overdrive

Wyścigi samochodowe to bardzo wdzięczny temat dla producentów gier. Taka produkcja zawsze ma szerokie grono odbiorców, nawet jeśli nie jest jakoś rewolucyjnie wykonana. Top Gear Overdrive grupy Snowblind to podręcznikowy przykład na to jak zarobić wydając niedopracowaną grę.

Axi0maT 20 lutego 2007 brak komentarzy 1516 odsłon

RecenzjeTigger's Honey Hunt

Kubusia Puchatka i jego przyjaciół zna każdy i nawet najmniejsze dziecko wie, że mieszka on wraz z przyjaciółmi w Stumilowym Lesie. Ponieważ bajka z owym misiem przyciągnęła przed telewizory spore grono widzów, to twórcy jego animowanych przygód doszli do wniosku, że gra z udziałem tych postaci odniesie równie duży sukces. I nie mylili się Tigger’s Honey Hunt okazał się zdecydowanie najlepszą pozycją dla dzieci na konsolę Nintendo 64.

Axi0maT 20 lutego 2007 1 komentarz 1718 odsłon

RecenzjeNemesis II: Return of the Hero

W rok po wydaniu gry Nemesis, Konami wydało jej drugą część czyli Nemesis II: Return of the Hero. Zanim zacznę się rozpisywać, można by zadać sobie kilka pytań dotyczących sequela. Czy autorzy dobrze zrobili wydając kontynuację tej gry? Czy kolejna odsłona będzie równie dobra jak jej poprzedniczka? Pytań można by zadać więcej... Przyznaję się na wstępie, że swoją przygodę z shooterami kosmicznymi rozpocząłem właśnie od tego tytułu. Dla mnie Nemesis II: RotH wiedzie prym w strzelankach kosmicznych z widokiem z boku na konsolę Game Boy.

Gimiak 20 lutego 2007 brak komentarzy 1599 odsłon

RecenzjeGame & Watch Gallery

Game & Watch Gallery wydane zostało po niezbyt udanej produkcji jaką jest Game Boy Gallery.

Gimiak 19 lutego 2007 brak komentarzy 2216 odsłon

RecenzjeCharlie Blast's Territory

Gier logicznych na Nintendo 64 jest jak na lekarstwo. Wydawać by się mogło, że oprócz wszelakiej maści tetris’ów i kilku japońskich gier których zasady pojąć mogą tylko mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni, nie uświadczymy żadnych ciekawych pozycji dla wielbicieli myślenia. Na szczęście na odsiecz naszym szarym komórkom przychodzi Charlie Blast's Territory.

Axi0maT 15 lutego 2007 brak komentarzy 1381 odsłon

RecenzjeBakuretsu Muteki Bangai-Oh

Przybywający z otchłani wszechświata brutalny i bezwzględny Cosmo Gang kradnie niezwykle cenne Kosmiczne Owoce. Należący do Cosmo Gangu obcy zamierzają nieźle zarobić na przemycie rzeczonych owoców, lecz nie spodziewają się jednego: ograbieni przez nich mieszkańcy Ziemi będą próbować odzyskać swą własność. Do walki z przemytnikami zostaje wysłana para bohaterów, przy czym żadne z nich nie świętowało jeszcze swoich osiemnastych urodzin. Jako, że w starciu z Cosmo Gangiem nie mieliby oni szans, więc postanawiają wykorzystać wielkiego robota: Bangai-Oh, który został zbudowany przez ich ojca. Za sterami tego mecha zasiada Riki (który sam siebie nazywa "najmężniejszym z mężczyzn") oraz Mami (jego "spokojna, ale czujna" siostra). Ich zadanie jest proste: najechać obcych, odzyskać owoce i obrócić w gruzy wszystko, co stanie im na drodze.

Damjen 10 lutego 2007 brak komentarzy 1425 odsłon

RecenzjeReady 2 Rumble Boxing

Gry sportowe o tematyce bokserskiej są dość rzadkim wydarzeniem w konsolowym światku, dlatego pragnę przedstawić wam grę Ready 2 Rumble Boxing , która to swego czasu święciła triumfy na konsoli Dreamcast . Konwersja na Nintendo 64 jest z przyczyn oczywistych dość mocno okrojoną wersją tej słynnej gry, ale i tak mimo to jest jednym z najlepszych mordobić na tą konsolę.

Axi0maT 06 lutego 2007 brak komentarzy 1779 odsłon
Ładowanie