NewsyRaport z pola boju - marzec '18

Marca podsumowanie, czyli obiboków sprawozdanie.

09 kwietnia 2018 brak komentarzy 27 odsłon

RecenzjeSuper Hang-On

Gdy powiem Sega, każdy z was będzie miał nieco inne skojarzenie, dla wielu będzie to Sonic, dla zatwardziałych pecetowców zapewne seria Total War, dla fanów piłki nożnej Football Manager a dalsze przykłady, nie tylko pozytywne można podawać przez cały dzień. Dla ludzi zakochanych w złotej erze Segi skojarzenie prawdopodobnie będzie wyglądało mniej więcej tak: Sega > arcade > AM2 > Yu Suzuki. Nie dziwi, więc że w okolicy premiery SegaMega Drive po prostu musiała pojawić się konwersja którejś z gier jednego z najzdolniejszych ludzi w Sedze, tak się złożyło, że padło na Super Hang-On.

kolo 08 kwietnia 2018 2 komentarze 76 odsłon

NewsyinteGRAcja3

- Jak wyglądają szanse na zorganizowanie kolejnej edycji "inteGRAcji"? - Myślę, że poniżej 10% - Aha, czyli są jakieś szanse...

tbxx 03 kwietnia 2018 brak komentarzy 48 odsłon

ArtykułyWii U Region Free

Mimo iż konsola Wii U sprzedała się w ilościach dużo większych niż Sega Saturn czy też Sega Dreamcast, powszechnie jest uważana za największą porażkę w historii stacjonarnych konsol Nintendo. Uwzględniając świąteczny charakter dzisiejszego dnia, dla wszystkich dwóch zainteresowanych użytkowników tej wspaniałej konsoli, przygotowałem poradnik pozwalający zlikwidować blokadę regionalną.

tbxx 01 kwietnia 2018 3 komentarze 125 odsłon

KonsolePioneer LaserActive

Wiecie, co to jest LD (LaserDisc)? To w dużym uproszczeniu takie nośniki danych rozmiarami przypominające płyty winylowe. Czy wiecie, że na takich płytach wydawano kiedyś gry dedykowane do rodzinnego centrum domowej rozrywki, jakim miało być Pioneer LaserActive? Zapraszam, więc do zapoznania się z elektronicznym behemotem wczesnych lat dziewięćdziesiątych.

Storms, tbxx 17 marca 2018 2 komentarze 153 odsłon

RecenzjeConception II: Children of the Seven Stars

Recenzja dla czytelników dojrzalszych, co by oglądalność podkręcić. (Dopisek Admina)

kolo 10 marca 2018 1 komentarz 98 odsłon

NewsyRaport z pola boju - luty 2018

Niespodziewanie w lutym na RetroAge działo się więcej niż planowaliśmy...

tbxx. kolo 08 marca 2018 brak komentarzy 29 odsłon

ArtykułyWii Ware - zanim zgaśnie światło. Część trzecia.

Zapraszamy na kolejną piątkę gier z cyfrowego sklepiku Nintendo na konsoli Wii, w które warto zagrać "Zanim zgaśnie światło." Pozostały jeszcze tylko trzy tygodnie, aby zakupić punkty, które są jedyną walutą obowiązującą w cyfrowym sklepie Wii.

tbxx 03 marca 2018 1 komentarz 77 odsłon

RecenzjeStar Wars: Return of the Jedi: Death Star Battle

Hasło Star Wars rozpala na nowo umysły wielbicieli fantastyki wraz z premierą każdej kolejnej części gwiezdnej sagi. Dla producenta filmu to oczywiście okazja do tego, aby zarobić na licencji, więc w 1983 roku, wraz z wejściem do kin Powrotu Jedi, standardowo kuto żelazo póki gorące. Prócz zalewu figurek, koszulek i całej masy innego tałatajstwa, zwrócono również uwagę na rosnące przychody z świetnie rozwijającej się branży gier. Postanowiono wydoić fanów do cna i na samo Atari 2600 zaplanowano aż cztery gry osadzone w realiach najnowszej wówczas części Gwiezdnych Wojen. Ostatecznie na rynek trafiły trzy pozycje, spośród których najbardziej wartą uwagi jest Star Wars: Return of the Jedi: Death Star Battle.

Axi0maT 24 lutego 2018 brak komentarzy 87 odsłon

NewsyRaport z pola boju - styczeń 2018

Podobno nowy rok, to nowe możliwości. Zaczynamy!

tbxx, kolo 24 lutego 2018 brak komentarzy 32 odsłon
Ładowanie