ArtykułyPlanszomania III

Trzecia edycja „Planszomanii” nie miała szans w starciu z „ładną pogodą”, mimo wszystko nieliczni odwiedzający wydarzenie na brak atrakcji narzekać nie mogli.

tbxx 08 czerwca 2017 brak komentarzy 28 odsłon

NewsyRaport z pola boju - maj '17

Zupełnie niespodziewanie maj okazał się bardzo dobrym miesiącem na przenoszenie artykułów...

tbxx, kolo 05 czerwca 2017 brak komentarzy 28 odsłon

KonsoleCasio PV-1000

Swojego czasu na łamach RetroAge prezentowałem wam już moje dogłębne oględziny nietypowej japońskiej konsoli – Casio Loopy. Pora przyjrzeć się nieco bliżej pierwszej konsoli wydanej przez japońskiego potentata zegarków, czyli PV-1000.

StormS, tbxx 04 czerwca 2017 1 komentarz 139 odsłon

RecenzjePostal 2: Apocalypse Weekend

Postal 2 dobrą grą raczej nie był, co jednak nie przeszkodziło jej to stać się pozycją kultową. Czy dodatek Apocalypse Weekend naprawił część błędów pierwowzoru? A może twórcy ostatecznie przegięli pałę ekspresji artystycznej i zasługują na rzucenie jeżom na pożarcie? Zapraszam do recenzji.

kolo 27 maja 2017 3 komentarze 98 odsłon

NewsyGry i Komputery Minionej Ery

We Wrocławiu na terenach Dworca Świebodzkiego powstaje muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Pomysłodawcami i organizatorami miejsca są założyciele inicjatywy RetroGralnia, dobrze znanej w środowisku retro graczy – prowadzą kanał Youtube, mają na swoim koncie organizację i udział w wielu retro wydarzeniach – często wspólnie z ekipą RetroAge.

Frabi 24 maja 2017 brak komentarzy 65 odsłon

ArtykułyPociąg do planszówek (z retro niespodzianką)

Tegoroczna Międzynarodowa Noc Muzeów już za nami. Wspominamy o tym wydarzeniu ze względu na fakt malutkiej obecności RetroAge na jednej z wystaw.

tbxx 23 maja 2017 1 komentarz 54 odsłon

RecenzjeDragon Ball Z- Shin Saiyajin Zetsumetsu Keikaku Chikyuu-Hen

Słoneczny wrzesień 1999r. godzina 17:00 pustoszeją okoliczne podwórka okupowane do tej pory przez miejscową młodzież. Na kanale RTL7 rozpoczyna się emisja serialu „Dragon Ball”.

tbxx 21 maja 2017 5 komentarzy 97 odsłon

ArtykułyOj będzie się grało - relacja

13 maja 2017 w koszalińskim centrum handlowym Atrium odbył się event pod dumnie brzmiącą nazwą "Oj będzie się grało". Impreza szumnie reklamowana na lokalnym rynku w mediach, miała przyciągnąć odwiedzających do obiektu głównie starymi grami jak również obecnością youtuberów Mamiko oraz Naruciaka. Postanowiliśmy tam zajrzeć i sprawdzić, co też organizatorzy zaserwowali fanom retrogrania.

Axi0maT, ramzes64 16 maja 2017 1 komentarz 105 odsłon

RecenzjeNeed for Speed: Underground

Need For Speed, jak każda inna seria składająca się z tylu części miała swoje wzloty i upadki, poniżej znajdziecie recenzję odsłony, która nie tylko zalicza się do wzlotów, ale także zdefiniowała kształt kolejnych NFSów i jej naśladowców na dobre kilka lat. Pewnie większość z was już domyśliła się, że chodzi mi tutaj o Need For Speed: Underground, w tym wypadku na konsolę PlayStation 2.

kolo 13 maja 2017 brak komentarzy 103 odsłon

Recenzje[eShop] My Nintendo Picross: The Legend of Zelda - Twilight Princess

Jeszcze rok temu słowo “Picross” było dla mnie zagadką. Dopiero, gdy poznałem szanownego naczelnego RetroAge, który zaprezentował mi na festiwalu Dawne Komputery i Gry swoją grę na małe Atari Antic Picross 2 dowiedziałem się, że są to po prostu obrazki logiczne. Znałem ten rodzaj rozrywki z dawnych czasów w wersji analogowej, czyli obsługiwanej ołówkiem na papierze. Pomysł przeniesienia do cyfrowego świata tego rodzaju łamigłówki, znacząco zwiększa przyjemność płynącą z rozwiązywania kolejnych zadań.

Bob8bit 09 maja 2017 5 komentarzy 93 odsłon
Ładowanie