RecenzjeEpic Mickey

Epic Mickey to tytuł bazujący na bajkowym świecie autorstwa Walta Disneya. Czy istnieje ktoś kto nie zna poczciwej myszki Miki odzianej w czerwone gatki? Pewnie takich osób jest niewiele. Inne pytanie z kategorii „ikony Disneya”, czy znacie królika imieniem Oswald? Tu pewnie również pojawiła by się garstka zorientowanych. Epic Mickey to nie tylko podróż do krainy Disneya, to również podróż do jej historii.

StormS 17 kwietnia 2017 1 komentarz 92 odsłon

ArtykułyHappy Birthday (part 11)

Po raz jedenasty świętujemy urodziny serwisu RetroAge. Chociaż (jak ktoś woli) w sierpniu lub listopadzie moglibyśmy świętować po raz trzynasty. Bo jak wiecie jedenaście lat temu, założonemu przez Gimiaka serwisowi została nadana... Dobra, dobra, wiemy, przestań ględzić i polej...

tbxx 10 kwietnia 2017 4 komentarze 65 odsłon

NewsyRaport z pola boju - marzec

Ostatnie przed urodzinowe podsumowanie miesiąca.

Redakcja 09 kwietnia 2017 brak komentarzy 23 odsłon

RecenzjeStreet Fighter III: 3rd Strike Online Edition

Street Fighter III: 3rd Strike Online Edition na PlayStation 3 to jeden z licznych odgrzewanych kotletów z przełomu wieków, jakich pełno na konsolach siódmej generacji - kotletów, które nieraz odgrzewane były tak często, że przestały zachowywać się jak podeszwa a nabrały podejrzanie czarnego koloru i zaczynają chrupać. 3rd Strike jednak jakimś cudem zdołał ustrzec się takiego losu, po szczegóły zapraszam do poniższej recenzji.

kolo 08 kwietnia 2017 3 komentarze 62 odsłon

NewsyRetroAge na Patronite

Coroczna zbiórka środków na opłaty za serwer oraz domenę RetroAge powoli staje się nową świecką tradycją. Tym razem poza jednorazowymi wpłatami na konto, udostępniliśmy możliwość stałego, comiesięcznego wspierania działań podejmowanych przez redakcję serwisu.

Redakcja 03 kwietnia 2017 7 komentarzy 111 odsłon

RecenzjeFade to Black

Jak utrudnić sukces kontynuacji bestsellera? Trzeba zmienić tytuł oraz mechanikę. Takie działania z pewnością świadczą o tym, że autorzy są bardzo pewni siebie. Niestety wiara w swoje umiejętności, to nie wszystko. Ustawianie się w pierwszym szeregu wiąże się z ryzykiem. Studio, które miało w swoim portfolio wysoko oceniane produkcje pokroju Another World oraz Flashback nie wróciło z tarczą po zderzeniu z trójwymiarowym światem. Fade to Black nie okazał się porażką, jednak zbyt wiele rzeczy w tej grze nie działało tak jak powinno, aby Conrad Hart stanął ramię w ramię z Larą Croft.

Bob8bit 02 kwietnia 2017 1 komentarz 59 odsłon

Recenzje[eShop] Oddworld: New'n'Tasty

W latach 90-tych wielu posiadaczy PlayStation miało swoją maskotkę reklamującą tą platformę. Dla jednego był to Crash, dla kogoś innego Spyro lub Solid Snake z Metal Gear Solid. Dla mnie PlayStation kojarzy się przede wszystkim z Mudokonem Abem w Oddworld Abe’s Oddysee. Jakaż była moja radość, gdy Lorne Lanning zapowiedział stworzenie remake pierwszej części, pod nazwą New’N’Tasty Oddworld Abe’s Oddysee.

Chrno 25 marca 2017 1 komentarz 91 odsłon

RecenzjeAntarctic Adventure

Sięgając nostalgicznie w odmęty czasów minionych, przypomniała mi się pewna gra, której prosta rozgrywka idealnie skomponowała się z oprawą dźwiękową. Oto recenzja gry o pingwinie przemierzającym skuty lodem kontynent – Antarctic Adventure na NES/Famicom.

StormS 18 marca 2017 2 komentarze 115 odsłon

RecenzjeThe Battle of Olympus

Nigdy nie byłem fanem mitologii greckiej. Lekcje polskiego traktujące o tym okresie literackim były dla mnie straszliwie nudne, a samo czytanie jej to dla mnie droga przez mękę. Losy Ikara, Heraklesa, Ariadny czy Odysa specjalnie mnie nie obchodziły. Marzyłem tylko, by skończyć tę nudną książkę i nareszcie mieć z głowy. Jakiś czas temu zakupiłem za śmieszne pieniądze The Battle of Olympus na NES’a. Nigdy nie planowałem jakoś szczególnie w to grać z racji mitologicznych realiów, w jakich tytuł został osadzony. Ot tak kupiłem aby posiadać w kolekcji. Gdy jednak przysiadłem do „Bitwy o Olimp” na dłużej, zaczynałem wkręcać się coraz bardziej, stwierdzając, że to całkiem ciekawa produkcja, której lekceważenie może być sporym błędem.

Jedah 11 marca 2017 brak komentarzy 86 odsłon

NewsyRaport z pola boju - luty

Kolejny miesiąc i kolejny raport z pola boju. Tym razem obok informacji o przeniesionych artykułach oraz dodanych pozycjach w encyklopedii, wyjątkowo znajdziecie również informację o nowym ciekawym tekście opublikowanym na naszym serwisie...

Redakcja 09 marca 2017 5 komentarzy 73 odsłon
Ładowanie