Świnka skarbonka

Świnka skarbonka

Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. A na RetroAge coroczne opłaty za serwer i domenę...

Loading

Tank Battalion

Tank Battalion

Tank, Tank 1990, Battle City, czy jest choć jeden posiadacz Pegasusa, któremu obce są te tytuły? Wątpię. Wszystkie dotyczą jednej gry, w której sterując czołgiem jeździliśmy po labiryncie, niszcząc inne wrogie jednostki opancerzone. Dziś jednak zajmiemy się grą arcade, od której popularne Battle City się wywodzi. Cofamy się do roku 1980, by sprawdzić, jak wygląda pierwowzór słynnych czołgów na Pegasusa. Przed Wami Tank Battalion!

Loading

River Raid

River Raid

  Podjąłem się trudnego zadania. Postanowiłem zrecenzować River Raid, który jest ulubioną grą naszego redaktora naczelnego. Tbxx niezbyt przychylnie jednak podszedł do wysłanej recenzji i po prostu ją odrzucił. Choć zasmuciłem się, postanowiłem jednak,  porażkę  przekuć w sukces i podjąłem się drugiej próby zrecenzowania mojej ulubionej gry na Atari. Po prostu moja miłość do River Raid nie pozwoliła mi się poddać. Nie pozostaje nic innego jak włączyć komputer, wsadzić kasetę do magnetofonu, przygotować joystick i lecieć. Load Error? To nic, wgrywamy jeszcze raz. Działa! No to czas na rozwałkę. River Raid na Atari 65XE!

Loading

Dance Dance Revolution 2nd Mix Dremacast Edition

Dance Dance Revolution 2nd Mix Dremacast Edition

Współczesny gracz na hasło „gra taneczna” w większości przypadków pomyśli o grach z serii Just Dance, która zadebiutowała na konsoli Nintendo Wii w 2009r. Natomiast Dziady borowe, weterani gatunku zapewne nie zapomnieli o debiutującej jedenaście lat wcześniej serii Dance Dance Revolution od Konami.

Loading

Fighting Street

Fighting Street [CD]

Pamiętam, jak rok po otrzymaniu Pegasusa, będąc już w posiadaniu dwóch składanek z grami, zupełnie niespodziewanie ktoś z rodziny (już nie pamiętam kto) sprezentował mi cartridge, na którym znajdował się tylko jeden tytuł. To bodajże pierwszy taki cart, jaki miałem, co niezwykle mnie cieszyło. Pojedyncze gry przeważnie były lepsze i nowsze aniżeli składanki.  Bardzo spodobała mi się okładka przedstawiającą zapaśnika sumo, który szybkim ruchem rąk powala karatekę, no i ten tytuł: Street Fighter 3.

Loading

Fort Apocalypse

Fort Apocalypse

Jeśli miałbym wymienić grę na Atari, przy której spędziłem najwięcej czasu, Fort Apocalypse byłby z pewnością jedną z nich. W gąszczu wielu dość prostych produkcji, jakie mieliśmy na kasetach, wyróżniała się bardziej złożonym gameplayem. Strzelanie do kosmitów, ratowanie zakładników, eksplorowanie jaskiń! Świetne to było. Chciałem sobie przypomnieć tę grę po latach, jednak podobnie jak w przypadku wielu produkcji z tamtych czasów z głowy wyleciał mi tytuł. Poszperałem trochę w Google i nareszcie znalazłem. Taak, Fort Apocalypse to gra jakiej poszukiwałem. No nic, czas sobie przypomnieć po 25 latach jak przyjemnie się w to grało.

Loading

Cars - Rev it up in Radiator Springs

Cars – Rev it up in Radiator Springs

Gry na podstawie filmów powstają po to, aby wyciągnąć dodatkowe pieniądze z portfeli fanów filmów. Gry na podstawie filmów dla dzieci powstają po to, aby za pomocą dzieci wyciągnąć pieniądze z portfeli rodziców…

Loading

Barbarian

Barbarian

Błysk, huk, dym… dziura na dwa piętra. Koooowaaalskiii!!! Za wiele do opowiadanie tu niema, ale z roboty wyleciałem z hukiem.

Loading

Space Invaders

Space Invaders

Jak wspominałem przy okazji recenzji Galaxian, wydane w 1978 roku Space Invaders było grą, która całkowicie zrewolucjonizowała rynek elektronicznej rozrywki. Nie napisałem jednak za wiele o samym tytule, a tak naprawdę od niego powinienem zacząć opisywanie kosmicznych shoot 'em up'ów. Pora zatem nadrobić tę zaległość.

Loading

Najnowsze galerie: